ask.fm    YouTubeFacebook
zBLOGowani.pl

Monday, November 11, 2013

[PL] Fenomen Chris Lee !

W końcu w domu, po pewnych niemiłych przeżyciach (wypadek, ludzie i jeszcze raz niemili mi ludzie XD), postanowiłam szybko jeszcze dziś napisać na temat wczorajszego niespodziewanego przez nikogo zwycięstwa na EMA 2013 w kategorii Best Worldwide Act przez Chris Lee, która już od wielu lat godnie reprezentuje styl tomboy. Osobiście jestem trochę zła na siebie, że nie dopatrzyłam faktu, że bierze udział w tej kategorii, ale to przez fakt, że w tym roku nie wydała żadnego singla ani albumu.


Chris Lee, a właściwie Li Yuchun(李宇春) urodziła się 10 marca 1984 roku w Chengdu w Chinach, a swoją popularność zawdzięcza przede wszystkim udziale w programie Super Girl (Program można porównać do znanego wszystkim Idola) w 2005 roku. Li Yuchun nie tylko wyróżniała się wyglądem, ale też niezwykłą barwą głosu, co od razu urzekło jury i telewidzów. W kolejnym roku pojawił się jej albumu oraz wiele singli. W internecie możecie znaleźć mnóstwo filmików z jej koncertów. Poniżej daję filmik ze wszystkimi jej występami z programie.

Chris dzięki swojej wytrwałości i ambitności w młodym wieku przekonała rodziców (chcieli, aby ich córka została lekarzem), że chce zostać zawodową piosenkarką. Z pomocą swojego nauczyciela muzyki udało jej się zdać egzaminy do szkoły muzycznej, w której po jej zakończeniu miała swój własny koncert. Następnie kontynuowała swoją naukę w szkole wyższej Sichuan Music Conservatory. Postanowiła wziąć udział w eliminacjach do Super Girl, do którego zgłosiło się ok. 120000 chętnych dziewczyn (największa ilość zgłoszeń pośród wszystkich edycji). Jej zwycięstwo zaskoczyło wiele osób, ponieważ swoich wyglądem łamała wiele stereotypów i wyróżniała się na tle innych ówczesnych piosenkarek. Jej chłopięcy wygląd charakteryzowały przede wszystkim luźne jeansy, czarna luźna koszulka, brak makijażu oraz krótkie włosy.

Jej pierwszy ogólnokrajowy koncert odbył się gdy miała 22 lata i po jej zwycięstwie w Super Girl. Nazwała go "Why Me", ponieważ cały czas zadawała sobie pytanie jak udało jej się wygrać ten konkurs, a zarazem był on podziękowaniem dla wszystkich, którzy ją wspierali w dążeniu do marzeń.


Chris jest bardzo aktywną charytatywnie osobą, szczególnie jako ambasadorka "LIYUCHUN Fans Charity Fund", która wspiera walkę z białaczką u dzieci. Bierze również udział w promowaniu wielu znanych marek takich jak:  Coca-Cola, L'Oreal Paris czy Swatch.
Możemy ją też zobaczyć w kilku filmach, takich jak: "Bodyguards and Assassins", "The Flying Swords of Dragon Gate" czy "The Guillotines". Pewnie wiele osób nadal zadaje sobie pytanie, dlaczego ona wygrała. Powodów można wymienić wiele. W Chinach jest marką sama w sobie, ma niezwykły talent, który docenia już wiele muzyków na całym świecie oraz unikalny wygląd, co wykorzystują również znani projektanci z Francji. Czy zasłużyła za całokształt pracy jako muzyk? Na pewno.


Na koniec kilka jej teledysków:

pierwszy singel
2005 "Sweet Love, I Love You"

chyba najbardziej znana jej piosenka z 2008 roku "Why me"


Osobiście to jest mój ulubiony teledysk
"Years Like Fire"

Jeśli jesteście ciekawi innych jej piosenek zapraszam na fanbase na youtube.
Ciężko znaleźć MV i filmiki z nią związane, bo najwięcej pojawia się w chińskich znaczkach, dlatego jeśli zamierzanie szukać "na własną rękę" to polecam tagi takie jak "李宇春lub "Li Yuchun". ^^


Jeśli macie jakieś pytania, zapraszam na ask'a.

6 comments:

 1. Haters gonna hate. Należała jej się wygrana jak nikomu, jestem zachwycona wynikiem jak i samą Chis <3

  ReplyDelete
 2. Bardzo ciekawa postac, słyszałem o niej już wcześniej ale nie uważam żeby była tą najlepszą osobą w kategori na EMA :C

  ReplyDelete
  Replies
  1. Myślę, że ta nagroda to wspaniałe wynagrodzenie za 8 lat godnego reprezentowania Chin oraz jej wokalnej działalności ^^

   Delete
 3. Szkoda (dla niej), że wygrała tylko i wyłącznie dzięki braku uczciwości zarówno swoich fanów jak i fanów EXO.

  ReplyDelete
  Replies
  1. Braku uczciwości fanów ? A co fani EXO mają z nią wspólnego ? EXO są na rynku krócej a można śmiało powiedzieć, że Chris to weteranka, która godnie trzyma się na scenie od tylu lat więc wygrała bo ZASŁUŻYŁA sobie na tą nagrodę. Jak miała by wygrać przez czyjś brak uczciwości ? Wytłumacz mi proszę bo to dla mnie nie jasne, ale czy wydaję ci się, że fan, nie ważne jaki, ma jakieś zobowiązania do wykonawcy ?

   Delete