ask.fm    YouTubeFacebook
zBLOGowani.pl

Tuesday, December 24, 2013

boi style

Boi style
W tym roku pojawi się jeszcze jedna notka i kończymy ten rok z naprawdę wielkim sukcesem. Ostatnie pół roku było naprawdę niesamowite. Mimo że założyłam bloga spontanicznie to Wy mnie wsparliście, za co jestem bardzo wdzięczna. Blog oczywiście nie jest idealny, cały czas pracujemy nad nim jak tylko mamy wolny czas, mamy nadzieję, że w przyszłym roku dojdzie do nas jeszcze jedna autorka. :)
Dzisiejszą notkę stworzyłam wraz z Kaoru, z którą bardzo pracujemy nad podkategoriami stylu tomboy. Nie zawsze jednak są to podkategorie, a jedynie są podobne do naszego stylu ( na przykład post o Dansou Jotei albo Butch Style). Postanowiłyśmy dziś nawiązać do bardzo ciekawego stylu "boi".

Boi styles
This year will be yet another note and finish this year with a really great success. The last half year was truly amazing. Despite the fact that I started a blog spontaneously, you supported me, for which I'm very glad. Blog of course is not perfect, all the time we are working on it as soon as we have free time. We hope that next year we will have yet another author. :) Today's post I created together with Kaoru, because we are working on sub-tomboy style. Not always, styles are sub-categories of tomboy style, but only similar to our style (for example, a post about Dansou Jotei or Butch Style). We decided today to introduce you to a very interesting style - "boi".


Określenie „boi” ma kilka znaczeń, które możecie znaleźć na Wikipedii (link). Jest to styl złożony i wieloaspektowy. My chciałybyśmy się skupić na stylu i elementach charakterystycznych dla tego pojęcia. „Boi” jest bardzo podobna do „butch”, jednak jest jej trochę delikatniejszą wersją. Od boi bije aura wolności, młodości, beztroski, gotowej na szaleństwo, a zarazem dobrze zbudowanej, o wyostrzonych rysach twarzy, nie martwiąca się o makijaż, stawiając na naturalność.
Boi style charakteryzuje się krótkimi włosami (są wyjątki), luźnymi ciuchami i bardzo chłopięcym obyciem, co sprawia że osoba reprezentująca ten styl wygląda na młodszą (tutaj możemy zauważyć różnicę w stylu z poważnym, „dojrzałym” butch stylem). Jest to styl bardzo wyróżniający się w modzie, dlatego też postanowiłyśmy wybrać przykłady modelek, które świetnie oddają ten styl.

The term "boi" has several meanings, which can be found on Wikipedia (link). It is a complex and multi-faceted style. We would like to focus on style and the elements characteristic of this concept.
"Boi" is very similar to the "butch", but is it a little softer version. From boi beats aura of freedom, youth, carefree, ready to insanity, she's well-built, with a keen facial features, not worried about make-up, naturalness. Boi style is characterized by short hair (there are exceptions), loose clothes and very boyish behavior, which makes a person representing this style looks younger (here we can see the difference in the style of a serious, "mature" butch style). This style really stand out in fashion, so we decided to select examples of models that reflect this style well.


Pierwszą z modelek jaką chce Wam pokazać jest Erika Linder. Występuje zarówno na kobiecych wybiegach jak i męskich. W tych drugich pojawiła się od 2011 roku. Jest zdecydowanie fenomenem w swojej dziedzinie.
The first of the models we want to show you is Erika Linder. She occurs on both the women's and men's catwalks. She's start since 2011. It is definitely a phenomenon in this field.Modelka: Jana Knauerova
Model: Jana Knauerova

Modelka: Sarah Whale
Model: Sarah Whale
Modelka: Harmony Boucher

Model: Harmony Boucher


Modelka: Agyness Deyn
Model: Agyness DeynModelka: Saskia de Brauw
Model: Saskia de Brauw


Modelka: Casey Legler

Model: Casey Legler
źródła: strony internetowe, google grafika

All rights go to authors.

Więcej na temat stylu oraz "kultury" możecie znaleźć na tych stronach:
If you want more or you have some questions visit our ask:


Z okazji Świąt Bożego Narodzenia chcemy Wam życzyć spokoju, radości i wiele spełnionych marzeń. Abyście zawsze byli dumni z tego kim jesteście. Aby nigdy nie brakowało Wam powodu do uśmiechu i żebyście zawsze dążyli do wyznaczonych przez siebie celów i nigdy w siebie nie wątpili, ponieważ gdy pragnie się czegoś całym sercem i wkłada się sto procent zaangażowania wszystko można osiągnąć!
Życzy
Ekipa Lifestyle:Tomboy

3 comments: