ask.fm    YouTubeFacebook
zBLOGowani.pl

Thursday, July 04, 2013

[PL/ENG] MissTER +outfit

Przez ostatnie dni żyję w pewnym stresie związanym ze studiami i pracą, sypiącymi się planami wakacyjnymi (podwójnie pechowo urodzona) oraz z podejrzanym uczuleniem na coś...
Zanim zacznę notkę, chciałabym jeszcze napisać kilka informacji. Każdy z nas jest człowiekiem, każdy z nas popełnia błędy. Jednak niektóre osoby upatrzyły sobie naszego bloga jako ciekawe źródło detektywistyczno-polonistyczne i próbują się przyczepić wszystkiego. Nie wiem jaki to ma mieć cel, w szczególności, że blog jest prowadzony hobbistycznie i „na luzie”. Cieszę się, że wszyscy skończyliście filologię czy polski z oceną 6, mi akurat nigdy nie było to godne doznać. Więc chill i nie przejmujcie się każdą moją wpadką. ^^
Niestety od teraz notki będą się pojawiać prawdopodobnie rzadziej, bo mało będę bywać przy komputerze. Dlatego jeśli jakikolwiek tomboy chciałby spróbować swoich sił w pisaniu to zapraszam.
Pewnie zauważyliście, że notki pojawiają się po angielsku i po polsku. To ze względu na moich znajomych z Tajlandii ( włącząc tajskie tomboye, które osobiście są moimi ideałami), którzy byli ciekawi jak to jest w Polsce z byciem chłopczycą.

Over the last few days I live in a stress related to studies and work, my holiday plans don't want go according to the plan (doubly unfortunate born) and I have a suspected allergic to something...
Unfortunately, from now posts will appear less often, because I'm going to work and I don't have a lot of time to sitting at computer.
You probably noticed that the notes appear in English and Polish. It is because of my friends in Thailand (including Thai tomboy who personally are my ideals), who were curious as it is in Poland with being a tomboy.
Today I would like to present shortly a Taiwanese tomboy band and next outfit.


Sunday, June 30, 2013

[PL] Nietolerancyjny światopoglądDopiero co wróciłam od mojej przyjaciółki, a w drodze miałam milion pomysłów na dzisiejszą notkę (czas rozpisywać sobie tematy, które chcę poruszyć, bo się gubię ;n; )Chciałabym dziś napisać o akceptacji wśród innych ludzi. Polska jest uważana za jeden z czołowych krajów gdzie szerzona jest nietolerancja, a rodzice już od najmłodszych lat wpajają dzieciom, że są ludzie normalni i 'inni'. Ta 'inność' miałaby objawiać się w znanym nam wszystkim przypadkach, czyli homo- i biseksualiści, transwestyci, Murzyni, Azjaci, ...(można tu wymienić wszystko co danym rodzicom akurat nie pasuje lub sami mają uraz albo sami zostali wychowani na nietolerancji pewnej grupy ludzi)... kończąc, nawiązując do tematyki bloga, na tomboy'ach. Jako młodzi ludzie jesteśmy również ograniczeni zasadami szkół gdzie 'inność' również jest tępiona, a bunt przeciwko dyskryminacji może doprowadzić do odrzucenia z grona klasowego, a nawet szkolnego. Dlaczego ludzie tak negatywnie, a często nawet agresywnie, reagują na 'inność'?