ask.fm    YouTubeFacebook
zBLOGowani.pl

Friday, August 02, 2013

[PL/ENG] Tutorial (?) hairstyle, outfit !

Cześć wszystkim!
Dzisiejsza notka nie będzie ani z poradą ani z innymi mądrościami. Chciałabym podzielić się z Wami moją nową fryzurą, ale krótką historią jej zrobienia. Może ktoś się skusi :)
Jak pamiętacie, ostatnio miałam czerwone włosy. Jednak z czasem kolor przestał być tak intensywny i musiałam znaleźć dla niej jakieś zastępstwo. Jestem w trakcie zapuszczania włosów, dlatego staram się ich za bardzo nie ścinać, dlatego znalezienie jakieś fryzury, której jeszcze nie miałam było niezłym wyzwaniem. Dlatego stwierdziłam: a co mi tam! zaryzykuję! i postawiłam na dwa różne kolory. Blond i ciemny brąz. Nie chciałam czarnych, gdyż wytrzymanie w tym kolorze latem jest dla mnie za ciężkim wyzwaniem ><
Do zrobienia tych kolorów użyłam rozjaśniacza, płukanki firmy oraz dwóch szamponetek (Hebanowa czerń) firmy Joanna.

Hi everyone!
Today's note is neither advice nor the wisdom of others. I would like to share with you my new haircut and a a short history its making. Can anyone be tempted :)
As you remember, recently I had red hair. However, over time the color has ceased to be so intense and I had to find some substitute for it. I very want to have longer hair so I try them too much not to cut, so find some hairstyles, which I have not yet, was a good challenge. Thus stated, why not ! I will risk! and I put in two different colors. Blond and dark brown. I did not want black because that color to withstand the summer is a hard challenge for me> <
To do these colors I used bleach, rinse and two shampooing colorants (Ebon black) from Joanna.
Monday, July 29, 2013

[PL/ENG] Tomboy - Stereotypy i ich łamanie / Tomboy - break stereotypes

Cześć!
Jestem Ayako i część z was może mnie kojarzyć jako adminkę fanpage „Polish Tomboys” na facebooku. Dzisiejsza notka poruszy temat stereotypów. Jakie są najczęstsze stereotypy związane z tym stylem życia? Na wstępie chcę też zaznaczyć, że oczywiście każdy człowiek jest inny i nie mam zamiaru nikogo urazić tym, co będę tu pisać. W swoich wypowiedziach co do każdego stereotypu będę uogólniać, czyli jak jest z większością. Musicie wziąć pod uwagę, że są też wyjątki do każdego przykładu.

Hi! I’m Ayako and some of you may know me as „Polish Tomboys” fanpage admin on facebook.
Today’s post will address the stereotypes issue. What are the most frequent stereotypes related with this lifestyle? On the beginning I want to note that every person is different and I don’t plan to hurt anyone’s beliefs with my words. In my statements to every stereotype I will generalize, how it is with most of tomboys. You must consider that there are some exceptions to every one of the examples.


Sunday, July 28, 2013

[PL/ENG] Długie włosy i tomboy'e! / Long hair and tomboys !


Cześć!
Dostałam duuuużo próśb o poruszenie tego tematu (komentarze, pytania na ask'u, email'e, wow o.o) , więc dzisiaj na temat długich włosów u tomboy'i!
Przed tym chciałam podziękować wszystkim za życzenia urodzinowe i uświadamianie mnie jak bardzo jestem stara... Dziękuję XD
Na początku jeszcze napiszę, że wypowiadam się według moje zdania. Każdy może mieć do tego inne podejście i nie zamierzam z tym dyskutować.

Hi there!
I got soooo requests to address the issue (comments, questions ask'u, an Email, wow oo), so today I write about long hair and tomboys!
Before that, I wanted to thank everyone for their birthday wishes and raise awareness of how I'm old ... Thank you XD
At the beginning I want to write that I present according to my opinion. Everyone can have a different approach to this and I will not argue with that.