ask.fm    YouTubeFacebook
zBLOGowani.pl

Monday, February 09, 2015

[PL/ENG] Tomboy's hairstyle - February 2015

Już długo zbierałam się na ten nowy post mojej ulubionej serii! Tym razem postanowiłam skupić się na kolorowych fryzurach, które wprost uwielbiam! Miałam już mnóstwo kolorów na głowie i mimo że teraz jest na niej naprawdę spokojne, pod koniec tego miesiąca zamierzam znowu zaszaleć w związku z nadchodzącym koncertem mojego ukochanego zespołu koreańskiego, który odbędzie się w Polsce za miesiąc!

Przed Wami kilkanaście zdjęć wynalezionych przeze mnie w czeluściach internetu pokazujące naprawdę ciekawe i inspirujące fryzury (szczególnie wg mnie :D)

Finally I did a new post about hairstyle! This time, I decided to focus on the colorful hairstyles that I just love! I've had a lot of color on my head, and although now it is really quiet, at the end of this month I'm going to do crazy hairstyle again for the upcoming concert of my beloved Korean boysband, which will be held in Poland in March!

I searched for you some several pictures, in the depths of the internet, showing a really interesting and inspiring hairstyle (especially for me: D)